1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۳۰ تیر ۹۸
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » ترامپ: گزینه‌هایی مؤثر و کوبنده برای مقابله با کره شمالی داریم

ترامپ: گزینه‌هایی مؤثر و کوبنده برای مقابله با کره شمالی داریم

کد خبرنگار:21235                                                                                               تاریخ انتشار: 1396-06-25 / 09:41:00
ترامپ: گزینه‌هایی مؤثر و کوبنده برای مقابله با کره شمالی داریم

به گزارش  نشریه هیل، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته اعلام کرد که اطمینان دارد گزینه های آمریکا علیه کره شمالی «مؤثر و کوبنده» خواهد بود.

او در «پایگاه شکاری اندروز» در آمریکا خطاب به اعضای نیروی هوایی این کشور اعلام کرد: «آمریکا و متحدان ما هرگز نمی هراسند. ما از مردم خود، ملت خود و تمدن خود در مقابل هر کس که تلاش کند شیوه زندگی ما را تهدید کند، دفاع خواهیم کرد؛ منظور من رژیم کره شمالی است که یک بار دیگر اهانت کامل خود را نسبت به همسایگانش و جامعه جهانی نشان داد.»

وی افزود: «امروز پس از دیدن توانایی ها و تعهداتمان در اینجا، من بیش از پیش اطمینان حاصل کرده ام که گزینه های ما برای مقابله با تهدید کره شمالی هم مؤثر است و هم کوبنده.»

دونالد ترامپ این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که «هربرت ریموند مک مستر»، مشاور امنیت ملی وی، تأیید کرد که دولت آمریکا گزینه های نظامی مناسب برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی را در اختیار دارد.

مک مستر در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد: «آنهایی که گفته اند ما از کمبود گزینه نظامی برخوردار هستیم، باید بگویم که گزینه نظامی مطرح است؛ اما این چیزی نیست که دولت ما ترجیح می دهد.»

کره شمالی آخرین آزمایش موشک بالستیک خود را روز پنجشنبه انجام داد. ارتش کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که یک موشک از منطقه سونان در کره شمالی به سمت شرق شلیک شده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد این آزمایش موشکی از سوی کره شمالی را یک اقدام تحریک آمیز خواند و آن را محکوم کرد.

کره شمالی حدود دو هفته پیش نیز برای ششمین بار یک آزمایش هسته ای انجام داد. رسانه های کره شمالی این آزمایش را موفقیت‌آمیز خوانده و اعلام کردند که این یک بمب هیدروژنی پیشرفته بود که قابلیت بارگذاری بر روی موشک های بالستیک را داراست.

تنش‌ها میان کره شمالی و آمریکا به دنبال آزمایش های موشکی مکرر پیونگ‌یانگ و همچنین لفاظی‌های رئیس جمهور آمریکا تشدید شده است.

نظر شما

نظر شما