1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۲۹ تیر ۹۷
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » اتصال شبکه ریلی کشورهای خاورمیانه با یکدیگر

اتصال شبکه ریلی کشورهای خاورمیانه با یکدیگر

کد خبرنگار:21394                                                                                               تاریخ انتشار: 1396-02-12 / 10:40:00
اتصال شبکه ریلی کشورهای خاورمیانه با یکدیگر

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مجمع راه‌آهن‌های خاورمیانه با ۱۳ عضو، اولین مجمع منطقه‌ای از اتحادیه راه‌آهن‌ها به شمار می‌رود.

 سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نوزدهمین اجلاس مجمع منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه RAME  UIC که صبح امروز سه‌شنبه ۱۲۲ اردیبهشت ماه برگزار شد، با بیان اینکه گردهمایی امروز به همکاری‌های منطقه‌ای ریلی شتاب می‌بخشد، گفت: اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC) با داشتن سابقه فعالیت ۹۰ ساله در حوزه حمل و نقل ریلی، به عنوان یک سازمان پیشرو در این عرصه و برخوردار از دانش تخصصی و نیروی متخصص شناخته می‌شود.

وی هدف از ایجاد مجامع منطقه‌ای این اتحادیه را گسترش همکاری‌های ریلی میان کشورهای منطقه و شناسایی زمینه‌های جدید همکاری‌های بین‌المللی عنوان کرد و یادآور شد: مجمع منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه نقش مهمی را در گسترش ارتباطات منطقه‌ای و توسعه حمل و نقل ریلی و همچنین افزایش مشارکت راه‌آهن‌های کشورهای عضو این مجمع در پروژه‌هایUIC ایفا می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۶ مجمع منطقه‌ای به عنوان زیرمجموعه‌های اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها، اظهار کرد: مجمع منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه، نخستین مجمع منطقه‌ای به عنوان زیرمجموعه UIC بود که تشکیل شد و در حال حاضر نیز با دارا بودن ۱۳۳ کشور عضو، توانسته برنامه‌های مدونی در قالب «طرح عمل‌های استراتژیک‌ منطقه‌ای»، «طرح عمل سالانه» و «برنامه‌های کاری منظم» طراحی و اجرا کند. همچنین این مجمع، کارگروه‌های تخصصی منطقه‌ای، کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های مختلفی نیز برگزار کرده که اجرای این برنامه‌ها، آینده روشنی برای ادامه فعالیت‌های مجمع راه‌آهن‌های خاورمیانه ترسیم کرده است.

محمدزاده با اشاره به تأسیس دفتر مجمع راه‌آهن‌های خاورمیانه در تهران ادامه داد: همایش امروز این مجمع با هدف مرور فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده و همچنین برنامه‌های عادی این مجمع که به تداوم و ارتقای همکاری کشورهای عضو منجر خواهد شد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی خاورمیانه به عنوان پل اتصال شرق و غرب دنیا تصریح کرد: در آینده نزدیک به دلیل اجرای پروژه‌های مهم ریلی در بیشتر کشورهای عضو مجمع راه‌آهن‌های خاورمیانه، شاهد رشد روزافزون ترافیک ریلی در این منطقه خواهیم بود؛ بنابراین لازم است کشورهای عضو این مجمع تمرکز بیشتری بر روی اتصال شبکه‌های ریلی کشورهای خود به یکدیگر داشته باشند.

نظر شما

نظر شما