1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۳۰ خرداد ۹۸
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » سرمازدگی ۱۵ درصد از محصول زردآلوی ماه‌نشان

سرمازدگی ۱۵ درصد از محصول زردآلوی ماه‌نشان

کد خبرنگار:21548                                                                                               تاریخ انتشار: 1396-01-21 / 09:31:00
سرمازدگی ۱۵ درصد از محصول زردآلوی ماه‌نشان

مدیر جهادکشاورزی ماه‌نشان از خسارت 15 درصدی سرما به محصول زردآلوی این شهرستان خبر داد.

صالح رستمی با اشاره به اینکه این میزان خسارت به باغات زردآلوی ماه‌نشان، ۵ و نیم میلیارد تومان برآورد شده است، اظهار کرد: سرما و بارش برف در طول روزهای گذشته، باغات زردآلوی ماه‌نشان را بی‌نصیب نگذاشت و متاسفانه این قشر را تا حدودی متحمل خسارت کرد.

این مسئول ادامه داد: زردآلو نسبت به محصولات دیگر زودتر گل می‌دهد. از این رو، به مراقبت و توجه بیشتری احتیاج دارد و بارش برف، سرما و برودت دما باعث می‌شود که آسیب ببیند.

وی تصریح کرد: به طور میانگین سالانه ۲۱ هزار و ۴۸۰ تن زردآلو از باغات ماه‌نشان برداشت می‌شود و متاسفانه چند روز اخیر ۱۵ درصد از محصول زردآلوی برخی از روستاهای ماه‌نشان و دندی خسارت دیده است.

رستمی با تاکید بر لزوم توجه بیمه محصولات کشاورزی توسط کشاورزان، افزود: برای جلوگیری از خسارات مالی در بروز حوادثی از جمله سرمازدگی، کشاورزان باید عزم خود را جزم و محصول باغات خود را بیمه کنند؛ چرا که حادثه خبر نمی‌کند و بسیاری از این افراد کسانی هستند که منبع درآمد دیگری جز کشاورزی ندارند.

مدیر جهادکشاورزی ماه‌نشان همچنین با اشاره به اینکه در زمان بروز حوادثی همچون بارش‌، سیل و سرما تقریبا همه دارایی کشاورزان از بین می‌رود، خاطرنشان کرد: در هنگام خسارت کمک بلاعوض مالی به کشاورزان تعلق نمی‌گیرد و باغ‌داران باید از قبل و در مواقعی از سال که شرایط مهیا است، برای مقابله با خسارات احتمالی روزهای بحرانی چاره‌ای بیاندیشند.

نظر شما

نظر شما