1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۲۹ اردیبهشت ۹۸
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » جیب بر اتوبوس های «تندور» را شناسایی کنید

جیب بر اتوبوس های «تندور» را شناسایی کنید

کد خبرنگار:1895                                                                                               تاریخ انتشار: 1395-10-26 / 13:57:00
جیب بر اتوبوس های «تندور» را شناسایی کنید

با دستگیری متهم سابقه داری که اقدام به سرقت و جیب بری از مسافران اتوبوس های بی آر تی می کردپلیس از شهروندان درخواست کرد چنانچه از متهم شکایت دارند به پایگاه هشتم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

 ساعت ۱۰ صبح ۱۴ دی ماه سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت با مراجعه به مأمورین کلانتری ۱۱۵ رازی به آنها اعلام کرد که یک سارق جیب بر ، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید شده و در حال فرار است.

با راهنمایی این شخص، مأمورین کلانتری پس از متوقف کردن خودرو پراید مذکور اقدام به دستگیری سرنشین آن کردند ؛ همزمان چند تن از مسافرین اتوبوس بی آرتی خط خاوران - آزادی نیز به مأمورین کلانتری ۱۱۵ رازی مراجعه کرد و ضمن شناسایی سارق گفت: اموال آنها شامل گوشی تلفن همراه و محتویات کیف های دستی شان توسط این شخص مورد سرقت  قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران، پرونده برای  رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

راننده موتورسیکلت به عنوان شاهد صحنه فرار  متهم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در حال تردد با موتور بودم ؛ متوجه شدم عده ای از مسافرین اتوبوس BRT فردی را تعقیب می کنند؛ این شخص در حین فرار اقدام به رها کردن یک کیف دستی کرد تا شاید مردم او را تعقیب نکنند ؛ زمانیکه به من رسید از من خواست تا او را از آنجا دور کنم اما من که متوجه ی هویت او به عنوان سارق شده بودم ، دستش را گرفتم تا مانع فرارش شوم اما او پس از فرار از دست من ، سوار یک دستگاه خودرو پراید عبوری شد و پا به فرار گذاشت؛ به تعقیب پراید رفتم تا اینکه کمی جلوتر از ایستگاه چهار راه شاپور با مشاهده گشت پلیس ، موضوع را به مأمورین اطلاع داده و آنها نیز با تعقیب خودرو موفق به دستگیری سارق شدند.

با بررسی سوابق متهم حسن (۵۶ ساله) مشخص شد که او یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت به شیوه جیب بری است که از سال ۱۳۸۶ تاکنون ، بارها دستگیر و روانه زندان  شده است.

در بررسی پرونده سرقت های مشابه به شیوه جیب بری ، تعداد دیگری از شکات و مالباختگان که دقیقا به همین شیوه و شگرد (سرقت به شیوه جیب بری در اتوبوس های BRT) مورد سرقت اموال (محتویات کیف و گوشی تلفن همراه) قرار گرفته بودند، شناسایی و پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگی موفق به شناسایی متهم شدند.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و بویژه شناسایی شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

وی افزود: از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تابرای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر - انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.

نظر شما

نظر شما