1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۵ تیر ۹۸
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » آزمایشگاهیان ایران و جهان در برج میلاد گردهم می آیند

آزمایشگاهیان ایران و جهان در برج میلاد گردهم می آیند

کد خبرنگار:1895                                                                                               تاریخ انتشار: 1395-10-25 / 13:41:00
آزمایشگاهیان ایران و جهان در برج میلاد گردهم می آیند

دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، در بهار ۹۶ برگزار می شود.

 دکتر محمدرضا بختیاری رئیس دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، اظهار داشت: با شعار همیشگی کیفیت را پایانی نیست، این کنگره فرصت مغتنمی است برای تبادل دانش و تجربه در همه زمینه های علوم آزمایشگاهی تشخیصی به منظور بهبود کیفیت. بخصوص جامعه آزمایشگاهی ایران در حال حاضر با چالش های اداری - اقتصادی فراوانی روبروست که اگر تعهد به خدمت نباشد، در شرایط کنونی ادامه مسیر برای بخش خصوصی میسر نیست. امید است با حضور تصمیم گیران و مدیران دولتی، که باید قدردان این همه تلاش و ایثار باشند و با تبادل اندیشه و گفتمان راهکارهای عملی برای برون رفت از مشکلات و چالش ها حاصل شود تا به سلامت مردم آسیبی وارد نشود.

وی در ارتباط با کنگره ارتقاء کیفیت به عنوان بزرگترین رویداد جامعه آزمایشگاهی اذعان داشت: امیدوارم بسترهای لازم برای دانش افزایی شرکت کنندگان در این کنگره فراهم آید و گام هایی شایسته برای پویندگان دانش و فنون طب آزمایشگاهی برداشته شود.

بختیاری، محور های مورد بحث در این کنگره علمی را آزمایشگاه و بالین- آنمی ها، آزمایشگاه و بالین - اختلالات هورمونی محور هیپوفیز - گناد، آزمایشگاه و بالین - بیومارکرها در نورولوژی، آزمایشگاه و بالین- بیومارکرهای بیماری های قلبی عروقی، آزمایشگاه و بالین - بیومارکرهای سرطان، آزمایشگاه و بالین - چاقی، آزمایشگاه و بالین - دیابت و تازه های آن، آزمایشگاه و بالین - هموگلوبینوپاتی ها، آزمایش های تعیین حساسیت و مهار مقاومت میکروبی، استاندارد سازی و یکسان سازی روش های آزمایشگاهی، اعتبار بخشی آزمایشگاه های تشخیص پزشکی، پزشکی فرد محور، تازه های تشخیص آزمایشگاهی - ایمونولوژی و سرولوژی، تازه های تشخیص آزمایشگاهی - بیوشیمی، تازه های تشخیص آزمایشگاهی - میکروب شناسی، چالش های اصلی پیش رو در آزمایشگاه ها: نظام ارجاع، شبکه های آزمایشگاهی، مگالب ها، حقوق و اخلاق در آزمایشگاه، غربالگری قبل از تولد - چالش ها و روش های نوین، مدیریت علمی در آزمایشگاه، مدیریت فناوری اطلاعات در آزمایشگاه، مقایسه نظام آزمایشگاهی در ایران با سایر کشورها و نقش آموزش علوم آزمایشگاهی در تامین مسئولین فنی آزمایشگاه بر شمرد.

بختیاری خاطر نشان کرد: آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه کنگره تا ۳۰ دی ماه ۹۵ خواهد بود و علاقمندان جهت ارسال مقالات و اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت کنگره ارتقاء کیفیت به نشانی www.iqctehran.ir مراجعه نمایند.

دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران با هدف اعتلای علم و ارتقای خدمات آزمایشگاه تشخیص طبی به مدت ۴ روز  از ۳۱ فروردین تا سوم اردیبهشت ۹۶ در مرکز  همایش های برج میلاد برگزار می شود.

نظر شما

نظر شما